Skip links

Informacija apie legioneliozės prevenciją!

5
(1)

Informuojame, jog birželio 15-16 dienomis UAB „Alytaus šilumos tinklai“ padidins temperatūrą šilumos tiekimo tinkle ir sudarys sąlygas daugiabučių namų bendrijoms bei šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojams atlikti terminę dezinfekciją dar vadinama termošoku, taip atliekant legioneliozės prevenciją. 

Termošoko metu pastato karšto vandens temperatūrą padidinama iki mažiausiai +66 °C ir tokia išlaikoma mažiausiai vieną valandą. Termošoko metu vartotojams rekomenduojama vidutiniškai 5 min atsukti visus bute esančius karšto vandens čiaupus.

Kiek vandens bus nuleista per tas 5 minutes ir kiek tai kainuos?

Vandens tekėjimo greitis iš čiaupo priklauso nuo įvairių aplinkybių, tokių kaip vandens slėgis konkrečiame name, čiaupo skersmuo ir t.t. Tačiau apibendrintai ir skaičiuojant vidurkį galima būtų teigti, kad vandens tekėjimo greitis yra maždaug 8-12 litrų per minutę. Vadinasi, per 5 termošoko minutes iš čiaupo ištekės apie 40-60 litrų karšto vandens arba 0,04- 0,06 kubo. Jei karšto vandens kubinio metro kaina yra 7,32 Eur, tai gyventojas išleis vos 29-44 centus.

Daugiau apie legioneliozės prevenciją skaitykite ČIA

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.