Skip links

Alytuje baigiamas šildymo sezonas

3
(2)

Alytaus miesto meras pasirašė įsakymą, kuriame nurodoma, kad Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono pabaiga yra balandžio 9 d.

Šildymo sezono pabaigą, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato savivaldybės institucija, savo pavaldume esančioms įstaigoms. 

Kiti šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali baigti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų. Tam reikia 50 proc. +1 butų savininkų pritarimo. Apie priimtą sprendimą baigti šildymo sezoną konkrečiame daugiabutyje šilumos tiekėją turi informuoti namų administratorius arba bendrija. Tiesa, Savivaldybės administracijai priėmus įsakymą dėl šildymo sezono pabaigos, šildymo kompensacija gali sumažėti, kadangi sumažinamas normatyvinis šilumos kiekis kompensacijai apskaičiuoti. Nepasinaudojus šia galimybe visi vartotojai baigia šildymo sezoną pagal savivaldybės sprendimu nustatytą grafiką. 

Užbaigus šildymo sezoną vartotojus kviečiame įvertinti šildymo ir karšto vandens sistemos būklę ir imtis prevencinių veiksmų, padėsiančių šilumą naudoti efektyviai.

Šiluma daugiabučiuose dažnai iššvaistoma per nesandarius butų langus ir duris, bendro naudojimo patalpas. Todėl raginame patikrinti jų būklę – atnaujinkite senas plastikinių langų bei durų tarpines, patikrinkite ar sandariai užsidaro laiptinių durys. Pastebėję gedimus – apie tai informuokite būsto administratorių ar atsakingą asmenį bendrijoje.

Gyventojams, siekiantiems kiek įmanoma efektyvesnio šilumos vartojimo pastate, rekomenduojama pasidomėti mažąja renovacija  – jos metu galima atnaujinti ne tik šilumos punktą, bet ir visą šildymo, karšto vandens sistemą. Kokią darbų apimtį rinktis – sprendžia patys gyventojai, todėl mažoji renovacija ypač naudinga tiems, kurie neturi galimybių ar nesiryžta pradėti kompleksinės daugiabučio renovacijos, kai drauge apšildomos ir pastato sienos, keičiamas stogas. 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.